Loader
Centrum w ruchu to dla mnie przestrzeń wsparcia wynikające z wiary, że praca kolektywna ma ogromny wpływ na rozwój każdego z uczestników grupy oraz forma budowania widzialności pracy choreografów_ek. To dla mnie również sposób na zapuszczanie korzeniu w mieście Warszawa, możliwość dotarcia do lokalnych środowisk i osób zainteresowanych tańcem na poziomie amatorskim, półprofesjonalnym i profesjonalnym.
Dominik Więcek

 

Tancerz, choreograf, performer, fotograf mody i stylista. Artysta, którego prace przepełnione są humorem, lekkością i żartobliwością. Jako choreograf i performer dekonstruuje historię tańca, normy i tradycje teatralne. Próbuje budować mosty pomiędzy wątkami biograficznymi i doświadczeniami publiczności. Wierzy w spektakle, w których szczerość może być usytuowana gdzieś pomiędzy prywatnością, a skrajną teatralną formalnością. W swoich występach bawi się gatunkami teatralnymi, eksperymentuje z własnym wizerunkiem i kwestionuje normy społeczne.

Absolwent PWST w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, stypendysta Folkwang Universität der Kunste w Essen. Współpracował m.in. z Jackiem Łumińskim, Jerzym Stuhrerm, Giorgią Maddammą, Idanem Cohenem, Jeansem van Daelem, Sylwią Hefczyńską-Lewandowską, Erykiem Makohonen, Tomaszem Wygodą, Mariuszem Trelińskim, Dominiką Knapik i niemiecka grupą Bodytalk. W latach 2016-2019 tancerz-artysta Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, gdzie wstąpił m.in. w spektaklach Tomasza Bazana, Aleksandra Dziurosz, Iwony Pasińskiej, Jacka Przybyłowicz, Ewy Wycichowskiej, Kayi Kołodziejczyk i Tomasza Rodowicza.

Współtworzył spektakl Musica Posthumana. Jest autorem choreografii w spektaklu Ach, jakże godnie żyli w reżyserii Marcina Libera. Razem z Maciejem Kuźmińskim stworzył wielokrotnie angrodoznte w Europie solo „Dominique”. Wspólnie z Dominiką Wiak, Danielą Komęderą-Miśkiewicz oraz Moniką Witowską stworzył nagradzany spektakl „Sticky Fingers Club”. Wraz z Michałem Przybyłą, stworzył nagradzany spektakl „Bromance”, Jego ostania solowa praca „Café Müller” została wyselekcjonowana do sieci Aerowaves #twenty23.